Okoliczne atrakcje

Zajazd Florencja jest położny w wyjątkowo urokliwym miejscu na mapie Polski. Sprawdź, na jakie okoliczne atrakcje możesz liczyć podczas pobytu u nas!

Jezioro Wdzydzkie

Jezioro Wdzydzkie, a raczej kompleks jezior położony na Kaszubach, to świetny kierunek nie tylko z uwagi na letni wypoczynek. Sama okolica jeziora jest niezwykle malownicza, dlatego warto wybrać się tutaj na rodzinny spacer. To miejsce, które doskonale sprawdza się również podczas sesji zdjęciowych dla par młodych. Tutaj możesz odpocząć i nacieszyć się najpiękniejszą odsłoną Kaszub!

Kaszubski Park Etnograficzny

To wyjątkowe muzeum na mapie Kaszub zapewni atrakcje dla całej rodziny! Na terenie Kaszubskiego Parku Etnograficznego można podziwiać ponad 50 różnych obiektów architektury ludowej. Jeśli chcesz jeszcze lepiej zapoznać z historią ludową Kaszub i Kociewia, to zdecydowanie warto się tu wybrać.

Jezioro Ostrzyckie

Jezioro Ostrzyckie w powiecie kartuskim to niezwykle malowniczy zbiornik wodny. Przepiękne okoliczności przyrody sprzyjają pływaniu łódkami, kajakami czy żaglówkami – co roku można spotkać tutaj wielu amatorów sportów wodnych. Jeśli marzy Ci się spokojny wypoczynek na Kaszubach, to jezioro Ostrzyckie będzie doskonałym kierunkiem.

Wieżyca z wieżą widokową

Wieża widokowa położona na szczycie Wieżycy to jedna z największych atrakcji na Kaszubach. To stąd można podziwiać przepiękny widok na Wzgórza Szymbarskie oraz na pobliskie jeziora. Co ciekawe, według legend to miejsce było niegdyś ważnym ośrodkiem kultu dawnych Słowian. I choć dziś nie znajdziecie tu pozostałości nawiązujących do słowiańskiej mitologii, to i tak warto odwiedzić to miejsce – choćby po to, by móc na własne oczy ujrzeć przepiękną, kaszubską panoramę.

Ruchome wydmy Słowińskiego Parku Narodowego

Ruchome wydmy to najsłynniejsza atrakcja w okolicy. Dojść do wydm w Słowińskim Parku Narodowym można z parkingu w Rąbce (około 6 km) albo dojechać melexem pod samą wydmę i tym samym sposobem wrócić aż do Łeby. Przy parkingu w Rąbce jest kasa po bilety do Słowińskiego Parku Narodowego (normalny 6 zł, ulgowy 3 zł). Latem bywa tu tłoczno, także warto wyjść jak najwcześniej.

Centrum Edukacji w Szymbarku

Centrum Edukacji w Szymbarku to kompleks kilku miejsc na terenie Kaszub, w których można jeszcze lepiej poznać historię regionu. W ramach Centrum Edukacji możesz zwiedzić między innymi Dom Sybiraka z Irkucka, Dom do góry nogami czym Dom Harcerza. Centrum Edukacji umożliwia też zwiedzającym obejrzenie Najdłuższej Deski Świata oraz Największego Fortepianu Świata. To obowiązkowy kierunek na wakacje z dziećmi!

Rynek i Parowozy w Kościerzynie

Kościerzyna to niewielkie miasto, które zapewnia zwiedzającym wiele atrakcji! Podczas pobytu w okolicy warto zajrzeć m.in. na urokliwy, kościerzyński rynek. Nieopodal samego centrum znajdziecie Stary Browar, w którym mieszkańcy Kościerzyna warzą doskonałe piwo niezmiennie od 1856 roku. W Kościerzynie można również znaleźć ciekawe Muzeum Kolejnictwa. Wśród ekspozycji czekają na Was wiekowe parowozy, lokomotywy czy wagony motorowe.

Zamek w Bytowie

Krzyżacki zamek w Bytowie, zbudowany jeszcze w XIV wieku, wielokrotnie odgrywał ważną rolę w historii Polski. Dziś świetnie zachowana budowla pozwala jeszcze lepiej poznać historię działalności Zakonu Krzyżackiego na terenie Polski. Obecnie na terenie zamku znajduje się też Muzeum Zachodniokaszubskie.

Kamienne Kręgi w Węsiorach

Kamienne Kręgi w Węsiorach, nazywane czasem Polskim Stonehenge, to niezwykle tajemnicze miejsce ukryte w środku sosnowego lasu. Prawdopodobnie ma ono związek z przybyciem na tutejsze tereny Gotów. Historia tego miejsca i liczne legendy są niezwykle ciekawe – warto zapoznać się z nimi bliżej i spróbować samemu pobawić się w historyka odkrywającego pradawne miejsca!

Pozwól sobie na odrobinę spokoju

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec sem neque, mattis vitae mauris at, molestie egestas magna. Duis et libero ut mauris dapibus porttitor. Nulla non odio sapien.

Kontakt

Adres:
83-400 Kościerzyna, Nowy Klincz 10A